WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE OSP TRÓJCA

Znajdą tu Państwo wiele ciekawych informacji z życia naszej jednostki.

Szukaj

Do pobrania

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Pogoda

Mostly Cloudy

-2°C

Zgorzelec

Mostly Cloudy

Humidity: 82%

Wind: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Cloudy 1°C -3°C

Login Forum

Aktualności

Opublikowano: środa, 06, listopad 2019 16:43
Wiesia Trzeciak

II Edycja marszu na orientację “FLOREK” już za Nami
W dniu 15-09-2019, w słoneczną niedziele odbył się już II Marsz na orientację pn” FLOREK” realizowany przez OSP Trójca. Projekt sfinansowany w ramach zadania publicznego „Warsztaty tematyczne oraz Marsz na orientacje Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w ramach wspierania bezpieczeństwa i ochrony PPOŻ na terenie Gminy Zgorzelec.
Cieszymy się, że tak samo jak w pierwszej edycji, tak i tym razem zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizowany marsz miał charakter typowo rekreacyjny, dzięki czemu wystąpiły w nim całe rodziny (Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 48) W drugiej edycji uczestniczyło ponad 30 osób.
Zgodnie z planem około godziny 12:00 nastąpiło przywitanie zebranych gości i rejestracja zebranych drużyn.
Każdy zespół na wstępie otrzymał pakiet startowy składający się z zestawu zadań do zrealizowania , wody oraz batoników energetycznych. Następnie druhowie wyjaśnili zasady gry dla każdej drużyny. Po wprowadzeniu nastąpił czas na główną atrakcję organizowanego wydarzenia, czyli zawodów na trasie głównej. Uczestnicy musieli odnaleźć wskazane przez organizatorów miejsca i potwierdzić w nich swoją obecność.
Na uczestników czekała ok. 3 kilometrowa trasa, składająca się z 6 miejsc kontrolnych. Odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych z pewnością stanowiło pewne wyzwanie dla uczestników, wymagało ono orientacji w terenie oraz sporej spostrzegawczości. Często punkty kontrolne znajdowały się w nietypowych miejscach takich jak powalone drzewa w głębi lasu , skarpy lub za tabliczkami informacyjnymi wzdłuż drogi.
Dodatkowo na trasie zawodnicy mieli do wykonania 5 zadań specjalnych. Na mecie czekały na drużyny zadania Premium.
Około godziny 16:00, kiedy już ostatnie drużyny dotarły na metę wszyscy mogli świętować ukończenie zawodów przy wspólnym grillu posilając się przygotowanym bigosem oraz kiełbaskami.
Na zakończenie, po przeliczeniu punktów zostało ogłoszone wyniki zawodów oraz wręczone pamiątkowe nagrody dla wszystkich uczestników marszu. Przeprowadzone zawody w okolicy miejscowości Trójca i Białogórze było wspaniałym wydarzeniem, do którego będzie warto wracać. Mamy nadzieje, że organizowane, marsze na orientację na stale zapadną w pamięci wszystkim uczestnikom i będą się odbywały w przyszłych latach.

Kategoria:

Copyright © 2020 OSP Trójca Rights Reserved.